Poliüretan Enjeksiyon Uygulaması Nedir?

By Cengiz Zeytinci

Poliüretan Enjeksiyon Uygulaması – Su yalıtımı İzolasyon. Enjeksiyon uygulaması ile su yalıtımı, ileri seviye bir izolasyon sistemidir.

Tüm eski ve yeni yapılarda karşımıza çıkabilecek olan su kaçağı ve sızıntı problemlerine karşı kesin çözüm poliüretan enjeksiyon su yalıtımı uygulaması yaptırılması yönündedir. Bu yüzden poliüretan enjeksiyon su yalıtımı hakkında bilgi sahibi olmasam da olur düşüncesi ile hareket etmeyin. Evinizin veya iş yerinizin zemin,temel su gelmeye başladığında araştırmalarınızın sonucu sizi poliüretan enjeksiyon su yalıtımı uygulaması yapılmasına yönlendirecektir.

Yapılardaki beton kılcal çatlaklar, derzler, boşluklarda su sızıntıların oluştuğu yerlerde su yalıtımı amacı ile poliüretan enjeksiyon reçinesi enjekte edilmektedir. Uygulama aşamasında poliüretan enjeksiyon kimyasalları kısa sürede reaksiyona girerek su sızıntısının olduğu bölgede su yalıtımını sağlar. Poliüretan enjeksiyon reçineleri suya karşı tepkime gösterip su geldikçe genişlediğinden su kesilinceye kadar tepkimeye devam eder.

Poliüretan enjeksiyon uygulamasında doğru uygulama yöntemi ve ürün seçimi çok önemlidir. Tüm yapılarda su sızıntısı farklı sebeplerden kaynaklandığı için doğru tespit edilmelidir.

Diğer yalıtım ürünleri ile karşılaştırıldığında poliüretan enjeksiyon uygulaması garantili su yalıtımını sağlar. Özelliği suyun beton içinde var olmasını engellemekle birlikte dışarıdan müdahele edilemeyen yapılar için kalıcı bir çözüm oluşturur.